ING Commercial Finance Polska

Aktualności

ING Commercial Finance liderem 2015 roku

20 sty 2016

Do 18,9 miliardów złotych na koniec 2015 roku wzrosły obroty spółki ING Commercial Finance Polska, to o ponad 12% więcej niż w poprzednim roku. Firma umocniła tym samym pozycję lidera rynku faktoringu w Polsce.

- To był kolejny, bardzo dobry rok dla ING Commercial Finance. Osiągnięty wynik został wypracowany na bardzo konkurencyjnym i ciągle szybko rosnącym ryku faktoringu - powiedział Michał Bolesławski, przewodniczący Rady Nadzorczej ING Commercial Finance i wiceprezes ING Banku Śląskiego.

- Tak dobre wyniki nie byłyby możliwe bez ścisłej współpracy w zakresie pozyskiwania i obsługi klientów z ING Bankiem Śląskim, zarówno w segmencie Klientów Korporacyjnej Sieci Sprzedaży, jak też w segmencie Klientów Strategicznych. Nasz sukces na rynku zawdzięczamy także znakomitemu zespołowi pracowników. To do nich kieruję gratulacje i podziękowania za ten rezultat – podkreśla Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Jak podaje Polski Związek Faktorów, obroty jego członków wzrosły o 17,4 % rok do roku i wyniosły 134,3 mld złotych. PZF szacuje, że cała branża w Polsce osiągnęła poziom obrotu w wysokości 149,2 mld złotych, co oznacza wzrost  4,6 % r/r.

Na koniec 2015 roku wartość obrotów ING Commercial Finance wyniosła 18 910 mln zł, czyli wzrost o ponad 12% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014. Obecnie spółka posiada udział w rynku na poziomie 14,1%.

Bardzo dobre wyniki ING Commercial Finance to przede wszystkim efekt nowych umów z dużymi firmami oraz wzrostu zainteresowania finansowaniem faktur ze strony dotychczasowych klientów.

ING Commercial Finance już w 2014 roku zajmował pierwszą pozycję na rynku, umacnianą regularnie w kolejnych kwartałach 2015 roku.