ING Commercial Finance Polska

Aktualności

Rekordowe obroty ING Commercial Finance

11 maj 2017

ING Commercial Finance osiągnął rekordowe wyniki po pierwszym kwartale 2017 roku. Spółka utrzymała pozycję lidera na rynku pod względem wartości obrotów, jak również udziału w rynku.

- ING Commercial Finance wykazuje dynamiczny wzrost pod względem wartości obrotów z kwartału na kwartał.  Spółka osiągnęła wynik na poziomie 6,3 mld złotych na koniec marca br., co oznacza 22% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Rośnie liczba klientów oraz liczba powierzonych faktur - wyniki te przekładają się na największy udział w rynku na poziomie 15% - powiedział Michał Bolesławski, przewodniczący Rady Nadzorczej ING Commercial Finance i wiceprezes ING Banku Śląskiego.

- Dla ING Commercial Finance 2017 rok rozpoczął się rekordowym obrotem. Tak doskonały wynik nie byłby możliwy bez doskonałych relacji z naszymi obecnymi i nowymi klientami, którzy powierzyli nam swoje wierzytelności. Obserwujemy dynamiczny przyrost klientów w każdym kwartale. Na koniec marca br. obsługiwaliśmy blisko 1600 klientów, to o 25% więcej niż na koniec 1Q 2016 r. Rośnie również liczba wykupionych przez naszą spółkę faktur, w pierwszym kwartale 2017 roku było to o 23% więcej niż w pierwszym kwartale 2016 roku – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Jak podaje Polski Związek Faktorów, klienci firm faktoringowych powierzyli faktorom zrzeszonym  w Polskim Związku Faktorów w I kwartale 2017 r. wierzytelności o łącznej wartości 41,4 mld zł. Oznacza to wzrost o 21% w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku, kiedy obroty branży sięgały 34,3 mld zł. Cały rynek faktoringu nieprzerwanie wykazuje dwucyfrową dynamikę wzrostu od 2009 roku.